CAZENOVIA HOMECOMING INVITATIONAL
                 FENNER FIELDS, CAZENOVIA, NY    10/4/2014

                            TNT Timing Services
                             www.tnttiming.com

               ********** MALE 8K OVERALL RESULTS **********

================================================================================
PLACE TMPL NAME                YEAR SEX SCHOOL                 TIME   PACE
================================================================================
    1    1 Sean Beney            FR   M Le Moyne XC            29:07  5:52 
    2    2 Byron Evans           SO   M Morrisville State      29:14  5:53 
    3    3 Michael Bennett       FR   M Le Moyne XC            29:17  5:54 
    4    4 Richard Terpening     JR   M Morrisville State      29:46  6:00 
    5    5 Justin Garn           SO   M Onondaga CC            29:55  6:01 
    6    6 Joseph St. Cyr        FR   M Paul Smith's           29:58  6:02 
    7    7 Shawn Okula           SR   M Morrisville State      30:01  6:03 
    8      Stephen Paddock       SO   M UNATTACHED             30:17  6:06 
    9    8 Brody Witaszek        FR   M Le Moyne XC            30:21  6:07 
   10    9 Freideric Handelmann  FR   M Onondaga CC            30:25  6:08 
   11   10 John Osterhoudt       FR   M Onondaga CC            30:29  6:08 
   12   11 Jack Mulvihill        SR   M Paul Smith's           30:37  6:10 
   13   12 Josh Langley          SO   M Keuka                  30:40  6:11 
   14   13 Adam Zinger           JR   M Le Moyne XC            30:54  6:13 
   15   14 Colin Teeter          FR   M Le Moyne XC            31:07  6:16 
   16   15 Zack Olmstead         FR   M Le Moyne XC            31:09  6:16 
   17   16 Tevin Johnson         FR   M Bryant and Stratton    31:14  6:17 
   18   17 Brandon Moore         FR   M Bryant and Stratton    31:15  6:18 
   19   18 Anthony Mitchell      SO   M Onondaga CC            31:32  6:21 
   20   19 Robert Jeffrey        FR   M Le Moyne XC            31:35  6:22 
   21   20 Collin Stewart        FR   M Cazenovia              31:39  6:22 
   22   21 Chris Peterson        SR   M Paul Smith's           31:43  6:23 
   23   22 Tyler Dezago          FR   M Paul Smith's           31:53  6:25 
   24   23 Jason Naughton        SO   M Onondaga CC            32:25  6:32 
   25   24 Ibrahima Badji        SO   M Cazenovia              32:33  6:33 
   26   25 Erick Faherty         SO   M Morrisville State      32:36  6:34 
   27   26 Amado Lawson          FR   M Bryant and Stratton    32:38  6:34 
   28      Derek Clar            FR   M Le Moyne XC            32:38  6:34 
   29   27 Joey Tavarez          FR   M Morrisville State      33:04  6:40 
   30   28 Byron Norman          JR   M Morrisville State      33:09  6:40 
   31   29 Matthew Williams      SO   M Paul Smith's           33:12  6:41 
   32      Scott Besser          JR   M Le Moyne XC            33:38  6:46 
   33   30 Bryan Gilbert         FR   M Bryant and Stratton    33:43  6:47 
   34   31 Dakota Urban          SO   M Paul Smith's           33:44  6:48 
   35   32 Cliff Stevens         FR   M Keuka                  33:51  6:49 
   36   33 Cody Dennis           FR   M Paul Smith's           34:03  6:51 
   37      Llewellyn Palmer      SR   M Paul Smith's           34:15  6:54 
   38   34 Mason Craine          FR   M Morrisville State      34:28  6:56 
   39   35 Anthony Feocco        SO   M Onondaga CC            34:41  6:59 
   40   36 Justin Schmidt        SO   M Cazenovia              35:16  7:06 
   41      Henry Eisloffel Iv    FR   M Le Moyne Track         35:49  7:13 
   42      Jonathan Cifuentes    SR   M Le Moyne XC            36:19  7:19 
   43   37 Ashton Demore         FR   M Bryant and Stratton    36:38  7:23 
   44   38 Travis Duffy          SR   M Cazenovia              36:51  7:25 
   45      Tyler Wellington      SR   M Morrisville State      36:55  7:26 
   46   39 John Bourgeois        SR   M Keuka                  37:45  7:36 
   47   40 Trevor Alton          FR   M Keuka                  37:45  7:36 
   48   41 Pat Ormsby            SR   M Cazenovia              38:16  7:42 
   49   42 Michael Desimone      FR   M Keuka                  39:20  7:55 
   50   43 Kevin Gorke           FR   M Onondaga CC            40:14  8:06 
   51      Kevin O'Connor        FR   M Le Moyne Track         41:51  8:25 
   52   44 Levar Sealey          FR   M Bryant and Stratton    43:01  8:40 
   53      Kwaku Agyemang        SO   M Morrisville State      43:10  8:42 
   54   45 Travis Russell        FR   M Bryant and Stratton    49:34  9:59 
   55      Abu Swaray            SO   M Bryant and Stratton    49:34  9:59