4TH ANNUAL SUNY POLY WILDCAT WEEKEND CLASSIC
                     SUNY POLY, MARCY, NY    9/24/2016

                            TNT Timing Services
                             www.tnttiming.com

               ********** MALE 8K OVERALL RESULTS **********

================================================================================
PLACE TMPL NAME                YEAR SEX SCHOOL                 TIME   PACE
================================================================================
    1    1 Joseph Acey           SR   M SUNY Poly              27:14.2  5:29 
    2    2 Anthony Bouchard      JR   M Cobleskill             27:30.4  5:32 
    3    3  Michael Persson      SR   M SUNY ESF               27:42.2  5:35 
    4    4 John Hohl             SR   M SUNY Poly              27:44.2  5:35 
    5    5 Christopher Bouchard  SO   M SUNY Poly              27:58.9  5:38 
    6    6  Dana Carris          JR   M SUNY ESF               28:02.2  5:39 
    7    7 Alec Ambruso          SO   M Mohawk Valley          28:08.3  5:40 
    8    8 Alex Whitnet          SO   M Broome CC              28:10.7  5:41 
    9    9 Joseph St. Cyr        JR   M Paul Smith's           28:13.7  5:41 
   10   10  Nick Giordano        JR   M SUNY ESF               28:21.5  5:43 
   11   11  Mitchell Thomas      JR   M SUNY ESF               28:22.0  5:43 
   12   12 Joe Fitzgerald        JR   M Cobleskill             28:30.4  5:45 
   13   13 Rob Calamia           SR   M Paul Smith's           28:35.3  5:46 
   14   14 Brandon Rawson        SO   M Herkimer County        28:36.9  5:46 
   15   15 Josh Foust            SO   M Cobleskill             28:37.1  5:46 
   16   16 Riley Christopher     JR   M SUNY Poly              28:37.3  5:46 
   17   17  Sean Satchwell       SO   M SUNY ESF               28:42.5  5:47 
   18   18 Jason Linendoll       SO   M SUNY Adirondack        28:43.1  5:47 
   19   19 William Griffin       FR   M Cobleskill             28:43.4  5:47 
   20   20 Derek Smith           SO   M SUNY Poly              28:43.7  5:47 
   21   21 Oliver Crain          JR   M SUNY Poly              28:52.3  5:49 
   22   22 John Balog            FR   M SUNY Poly              29:03.5  5:51 
   23   23  Ethan Appelgren      SO   M SUNY ESF               29:06.7  5:52 
   24   24  Ben Wasserman        SO   M SUNY ESF               29:16.5  5:54 
   25   25 Austin Cady           FR   M Mohawk Valley          29:20.7  5:55 
   26       James Boyd           SO   M SUNY ESF               29:26.3  5:56 
   27   26 Anthony Fazio         FR   M SUNY Canton            29:32.2  5:57 
   28       Peter Rawinski       SO   M SUNY ESF               29:43.6  5:59 
   29   27 Brian Halligan             M SUNY Adirondack        29:45.5  6:00 
   30   28 Zach Jacobson         JR   M Cobleskill             29:55.4  6:02 
   31       William Miller       FR   M SUNY ESF               29:56.2  6:02 
   32   29 Brady San Filippo     FR   M Mohawk Valley          29:56.5  6:02 
   33      Ashton Walters        FR   M SUNY Poly              30:01.8  6:03 
   34   30 Jordan Mentzel        JR   M Cobleskill             30:05.4  6:04 
   35   31 Kyle Homes            FR   M Herkimer County        30:08.7  6:04 
   36       Nathan Tyler         FR   M SUNY ESF               30:13.1  6:05 
   37   32 Dakota Corney         FR   M Mohawk Valley          30:18.0  6:06 
   38   33 Luke Ducharme         SO   M SUNY Canton            30:45.2  6:12 
   39   34 Tyler Dezago          JR   M Paul Smith's           30:48.7  6:12 
   40       James Longo          JR   M SUNY ESF               31:02.0  6:15 
   41   35 Scott Leboeuf         FR   M Cobleskill             31:04.0  6:15 
   42   36 Isaac Leach           FR   M Paul Smith's           31:07.6  6:16 
   43       Mark Frazier         JR   M SUNY ESF               31:12.2  6:17 
   44   37 Evan Tracy            SO   M Cazenovia              31:15.1  6:18 
   45   38 Paul Ford             FR   M SUNY Canton            31:30.5  6:21 
   46   39 Kenneth Burdick       FR   M Mohawk Valley          31:33.5  6:21 
   47      Ricky Santiago        FR   M Fulton-Montgomery      31:35.2  6:22 
   48   40 Matthew Sullivan      FR   M Paul Smith's           31:38.1  6:22 
   49       Geoffrey Michaels    SO   M SUNY ESF               31:39.4  6:23 
   50       Isaac Pruch          SO   M SUNY ESF               31:50.7  6:25 
   51      Peyton Nash           SO   M Bard                   31:57.6  6:26 
   52   41 Robert McDermott      SR   M Paul Smith's           32:05.4  6:28 
   53      Jesse Chain           SO   M SUNY Poly              32:14.5  6:30 
   54      Jon Hylan             SO   M Cobleskill             32:33.1  6:33 
   55   42 Jed Simpson           SO   M SUNY Adirondack        32:36.5  6:34 
   56   43 Michael Battin        FR   M Mohawk Valley          32:54.0  6:38 
   57      Jacob Mosher          FR   M Fulton-Montgomery      32:55.3  6:38 
   58   44 Jonathan Dunham       FR   M SUNY Canton            33:01.7  6:39 
   59   45 Kyle Lorey            FR   M SUNY Canton            33:02.7  6:39 
   60   46 Collin Stewart        JR   M Cazenovia              33:04.4  6:40 
   61   47 Justin Schmidt        SR   M Cazenovia              33:26.5  6:44 
   62   48 Ibrahima Badji        SR   M Cazenovia              33:30.2  6:45 
   63   49 Michael Warchol       SO   M Mohawk Valley          33:34.4  6:46 
   64   50 Mason Cochran         FR   M SUNY Adirondack        34:03.5  6:52 
   65   51 Ryan McMahon               M Broome CC              34:03.9  6:52 
   66      Jack Gibbs            SO   M Cobleskill             34:08.6  6:53 
   67   52 Thomas Firkins        FR   M Paul Smith's           34:11.6  6:53 
   68   53 Matthew Fortin        SR   M SUNY Canton            34:13.9  6:54 
   69   54 Brent Archer          JR   M SUNY Canton            34:21.4  6:55 
   70      Cody Dennis           JR   M Paul Smith's           34:30.5  6:57 
   71      Nicholas Markessinis  FR   M SUNY Poly              34:31.3  6:57 
   72   55 Carmine Ward          FR   M Davis College          34:36.4  6:58 
   73      Matthew Murphy        SO   M Bard                   34:40.5  6:59 
   74       Daniel Decker        SO   M SUNY ESF               34:42.6  6:59 
   75   56 Taj Parker                 M Herkimer County        34:43.2  7:00 
   76      Duncan Routh          SR   M Bard                   34:54.0  7:02 
   77      Joe Bass              FR   M Mohawk Valley          35:01.8  7:03 
   78   57 Anthony Feocco        JR   M Cazenovia              35:11.1  7:05 
   79   58 Aaron Sostre          FR   M Herkimer County        35:18.4  7:07 
   80   59 Alex Ackerman         FR   M Herkimer County        35:18.9  7:07 
   81   60 Jason Bramhall        FR   M Davis College          35:24.6  7:08 
   82      Tyler Fabian          FR   M SUNY Poly              35:26.5  7:08 
   83      Ryan Yutzler          FR   M SUNY Canton            35:36.4  7:10 
   84      Jon Knack             FR   M Fulton-Montgomery      35:41.8  7:11 
   85   61 Brendan Bourque       FR   M SUNY Adirondack        35:49.3  7:13 
   86      Benjamin Forrester    SO   M SUNY Poly              35:50.4  7:13 
   87   62 Jervon McNeil         FR   M Davis College          36:06.4  7:16 
   88      Zachary Barthen       SR   M SUNY Poly              36:39.0  7:23 
   89      Austin Mead           FR   M Cobleskill             36:39.5  7:23 
   90      Hayden Uresk          FR   M Paul Smith's           36:40.3  7:23 
   91      Marquis Jones         FR   M Culinary Institute     36:58.8  7:27 
   92   63 Ben Mannix            FR   M Broome CC              36:59.0  7:27 
   93   64 Noah Holloway         SO   M Broome CC              37:27.6  7:33 
   94      Luke Caton            SR   M SUNY Poly              37:28.5  7:33 
   95      Maynor Morales        SO   M SUNY Canton            37:51.0  7:37 
   96   65 Patrick Linehan       FR   M SUNY Adirondack        38:10.6  7:41 
   97   66 Chris Rowe            FR   M Broome CC              38:12.0  7:42 
   98   67 Ryan Brown                 M Herkimer County        38:23.3  7:44 
   99   68 Tyler Sadallah	     JR   M Cazenovia              38:35.5  7:46 
  100      Charles Hanby         FR   M SUNY Canton            38:49.1  7:49 
  101   69 Kevin Taylor          FR   M Broome CC              38:59.3  7:51 
  102      Mason Heeden          JR   M SUNY Poly              39:04.8  7:52 
  103      Kyle Hendershot       SR   M SUNY Poly              39:16.0  7:54 
  104   70 Alex Tompkins         FR   M Broome CC              39:36.3  7:59 
  105      Joseph Seif                M Broome CC              40:00.8  8:03 
  106      Sean Cadden                M Broome CC              40:50.5  8:13 
  107      Aaron Luman           FR   M Culinary Institute     41:05.5  8:16 
  108   71 Leroy Blair           SR   M Davis College          41:11.6  8:18 
  109      Robert Konefal        SO   M Bard                   45:10.4  9:06 
  110      Zubair Amir           FR   M Fulton-Montgomery      45:28.6  9:09 
  111      Joshua May            JR   M SUNY Canton            48:06.1  9:41 
  112      Kalven Tran           SO   M Culinary Institute     51:20.5 10:20 
  113   72 Kyle Moore            SR   M Davis College        1:03:49.2 12:51