11TH ANNUAL SUNY POLY SHORT COURSE INVITATIONAL
                     SUNY POLY, MARCY, NY    9/2/2017

                            TNT Timing Services
                             www.tnttiming.com

               ********** MALE 6K OVERALL RESULTS **********

================================================================================
PLACE TMPL NAME                YEAR SEX SCHOOL                 TIME   PACE
================================================================================
    1    1 Devin Akerley         JR   M Oneonta                19:32.8  5:15 
    2    2 Dylan McCarthy        JR   M Oswego State           19:38.5  5:17 
    3    3 Colin Greenseich      SR   M Oswego State           19:40.5  5:17 
    4    4 Ethan McDonald        SO   M Oneonta                19:42.3  5:18 
    5    5 Sean Ryan             SO   M Oneonta                19:43.3  5:18 
    6    6 Blake Dellabough      SO   M Oneonta                19:44.1  5:18 
    7    7 Matt Palmer           SO   M Oneonta                19:44.9  5:18 
    8    8 Phillip Inguanta      JR   M Oneonta                19:46.4  5:19 
    9    9 Ryan Brennan          JR   M Oneonta                19:50.4  5:20 
   10      Chad Dunham           JR   M Oneonta                19:51.7  5:20 
   11   10 Nick Leclair          JR   M Oswego State           19:52.9  5:20 
   12      Chris Hannan          JR   M Oneonta                19:58.7  5:22 
   13   11 Timothy Olmsted       JR   M Oswego State           20:07.9  5:24 
   14   12 Andrew Boyce          SO   M Oswego State           20:14.8  5:26 
   15   13 Tyler Wright          JR   M Utica                  20:16.8  5:27 
   16      Nick Berglin          JR   M Oneonta                20:17.2  5:27 
   17   14 Noah Valvo            FR   M SUNY Poly              20:20.6  5:28 
   18   15 Nick Ashton           JR   M Utica                  20:21.0  5:28 
   19      John Ryan Farrell     FR   M Oneonta                20:21.7  5:28 
   20   16 Brian Attas           SR   M Utica                  20:24.3  5:29 
   21   17 Justin Sommer         SR   M Oswego State           20:26.2  5:29 
   22   18 Christopher Bouchard  JR   M SUNY Poly              20:28.6  5:30 
   23      Michael George        JR   M Oneonta                20:28.9  5:30 
   24   19 Liam Rodgers          JR   M Utica                  20:29.9  5:30 
   25   20 Joseph St. Cyr        SR   M Paul Smith's           20:31.7  5:31 
   26   21 Jon Kulpa             JR   M Utica                  20:34.2  5:32 
   27   22 Dan Block             JR   M Utica                  20:37.0  5:32 
   28   23 Derek Smith           JR   M SUNY Poly              20:44.3  5:34 
   29      Daniel Westman        SO   M Oneonta                20:48.1  5:35 
   30   24 John Balog            SO   M Utica                  20:48.3  5:35 
   31   25 Kyle Harbour          SR   M Oswego State           20:49.5  5:36 
   32   26 Josh Wasserman        SO   M Hobart                 20:50.0  5:36 
   33      Kyle Pollicove        SR   M Oswego State           20:52.0  5:36 
   34   27 Jake Baisley               M Herkimer County CC     20:55.4  5:37 
   35      Mark Difulvio         JR   M Oneonta                20:59.2  5:38 
   36   28 Ian Kurzrock          JR   M SUNY Poly              21:00.3  5:39 
   37   29 Will Fletcher         SO   M Hobart                 21:02.4  5:39 
   38      Leland Frink          SO   M Utica                  21:02.8  5:39 
   39      Henry Cangialosi      SO   M Utica                  21:03.1  5:39 
   40      Tyler Morris          SR   M Oswego State           21:12.9  5:42 
   41      Nelson Morales        SO   M Oswego State           21:18.4  5:43 
   42      Ben Lupia             FR   M Oneonta                21:22.1  5:44 
   43   30 Tyler Sutherland      SR   M Hobart                 21:24.6  5:45 
   44      Samuel Havens         FR   M Oneonta                21:25.8  5:45 
   45      Eric Perez            SO   M Oswego State           21:30.3  5:47 
   46      Sammie Adarkwa        SR   M Utica                  21:33.2  5:47 
   47   31 Trevor Pietrowski     FR   M Broome CC              21:42.9  5:50 
   48      Ryan Moon             FR   M Hudson Valley CC       21:46.4  5:51 
   49      Isaiah Ruiz           SO   M Oneonta                21:48.7  5:52 
   50      Doug Bachman          JR   M Oswego State           21:50.9  5:52 
   51      David Samet           SO   M Utica                  21:51.3  5:52 
   52      Shawn Rousseau        SO   M Oswego State           21:54.9  5:53 
   53      Matthew Bertollo      SO   M Utica                  21:55.3  5:53 
   54   32 Josh Owens            SR   M Hobart                 21:56.5  5:54 
   55      Steven Hust           SO   M Oswego State           21:57.7  5:54 
   56      Holden Maynard        FR   M Hudson Valley CC       21:58.4  5:54 
   57      Michael Allchin       FR   M Oswego State           21:59.0  5:54 
   58      Kyle Englehart        FR   M Utica                  22:00.0  5:55 
   59   33 Zack Vonreitzenstei   FR   M Hobart                 22:02.9  5:55 
   60      Austin Valliere       FR   M Oneonta                22:04.2  5:56 
   61      Matthew Morales       SO   M Oswego State           22:08.5  5:57 
   62   34 Brandon Lavoie        FR   M SUNY Poly              22:12.4  5:58 
   63      Ryan Humphrey         SO   M Utica                  22:15.0  5:59 
   64   35 Ethan Pine            SO   M Hartwick               22:18.1  5:59 
   65   36 Starlin Nunez Ash     SO   M SUNY Poly              22:32.2  6:03 
   66      Karsten Barbagelata   SR   M Utica                  22:39.3  6:05 
   67   37 James Fritsche        SR   M Elmira College         22:41.1  6:06 
   68   38 Patrick Marrone       SO   M Hartwick               22:44.1  6:06 
   69      Josh Moeckel          JR   M Utica                  22:48.3  6:07 
   70   39 Kyle Holmes                M Herkimer County CC     22:54.7  6:09 
   71      Matthew Moran         JR   M Oneonta                22:55.1  6:09 
   72   40 Riley Christopher     SR   M SUNY Poly              22:58.6  6:10 
   73   41 Travis Geniti         FR   M Fulton Montgomery CC   23:02.7  6:11 
   74      Anton Conto           FR   M Hudson Valley CC       23:03.8  6:12 
   75      Matt Dolan            SO   M Oneonta                23:04.2  6:12 
   76   42 Dylan Lavoie          FR   M Broome CC              23:05.0  6:12 
   77      Jesse Chain           JR   M SUNY Poly              23:13.2  6:14 
   78      Tyler Sutton          JR   M Utica                  23:24.7  6:17 
   79      Lukus Becker          JR   M Utica                  23:29.8  6:19 
   80   43 Owen Braun            SO   M Morrisville State      23:33.6  6:20 
   81   44 Anthony Abate         JR   M Elmira College         23:34.7  6:20 
   82   45 Dan Gilbert           SR   M Hartwick               23:41.5  6:22 
   83   46 Harrison Helinski     FR   M Hartwick               23:42.1  6:22 
   84   47 Justin Porrett        JR   M Elmira College         23:44.4  6:23 
   85   48 K’von Chavis               M Herkimer County CC     23:47.4  6:23 
   86   49 Marius Murabito            M Herkimer County CC     23:50.0  6:24 
   87   50 Felipe Pantle         SR   M Hobart                 23:50.6  6:24 
   88      Benjamin Forrester    JR   M SUNY Poly              23:55.2  6:25 
   89   51 Isaiah Evans          SO   M Morrisville State      24:00.1  6:27 
   90   52 Jakob Koiva           FR   M Paul Smith's           24:02.9  6:27 
   91   53 Ben Southern          SR   M Elmira College         24:13.7  6:30 
   92   54 Mason Craine          SR   M Morrisville State      24:18.3  6:32 
   93      Sean Robert           SO   M Utica                  24:19.3  6:32 
   94   55 Tyler Mucci           FR   M Broome CC              24:34.3  6:36 
   95   56 Alex Shaw             JR   M Hobart                 24:38.7  6:37 
   96   57 Rich Hernandez        SO   M Elms                   24:48.0  6:40 
   97   58 Antonio Natole        FR   M Fulton Montgomery CC   24:51.5  6:41 
   98      Nicolas Suriel        JR   M Hobart                 24:54.3  6:41 
   99      Braydon Hobart        FR   M Hobart                 24:54.7  6:41 
  100   59 Matthew Frye          FR   M Paul Smith's           24:55.1  6:42 
  101   60 Corbin Wadsworth      JR   M Morrisville State      24:55.6  6:42 
  102   61 Isaac Leach           SO   M Paul Smith's           25:02.2  6:43 
  103   62 Clane Newcomer        FR   M Fulton Montgomery CC   25:06.6  6:45 
  104      Parker Swierzewski    FR   M Hudson Valley CC       25:06.8  6:45 
  105   63 Nick Ferrara          FR   M Fulton Montgomery CC   25:11.7  6:46 
  106   64 Jarritt Himmelreich   SR   M Elmira College         25:18.7  6:48 
  107      Giovanni Joseph       FR   M SUNY Poly              25:22.1  6:49 
  108   65 Jacob Mosher          SO   M Fulton Montgomery CC   25:26.4  6:50 
  109   66 Corde Smart                M Herkimer County CC     25:29.9  6:51 
  110   67 Kyle Ruddy            FR   M Paul Smith's           25:31.7  6:51 
  111   68 Kyler Ford                 M Herkimer County CC     25:37.6  6:53 
  112   69 Donald Cianciolo      FR   M Elms                   25:47.2  6:55 
  113      Mason Heeden          SR   M SUNY Poly              25:48.2  6:56 
  114      Nick Markessinis      SO   M SUNY Poly              25:52.3  6:57 
  115   70 Timothy Ellis         FR   M Paul Smith's           26:08.1  7:01 
  116      Ryan Fitzgerald       JR   M SUNY Poly              26:24.0  7:05 
  117      Duke Guo              SO   M Davis College          26:33.9  7:08 
  118      Frank Newman          JR   M Hobart                 26:36.3  7:09 
  119   71 Thomas Firkins        SO   M Paul Smith's           26:48.9  7:12 
  120   72 Robert Culhane        FR   M Elms                   27:05.7  7:17 
  121      Joshua Blake          SO   M SUNY Poly              27:28.0  7:23 
  122      Tyghe McCoy           JR   M Hobart                 27:28.9  7:23 
  123   73 Andrew Foley               M Herkimer County CC     27:35.2  7:24 
  124   74 Jack Rogers           FR   M Hartwick               28:22.3  7:37 
  125   75 Justin Smith          FR   M Broome CC              28:27.7  7:39 
  126   76 Kevin Corcoran        FR   M Elms                   28:40.8  7:42 
  127   77 Joel Serano           FR   M Elmira College         29:10.8  7:50 
  128      Justin Jones               M Herkimer County CC     29:18.4  7:52 
  129   78 Jonathan Knack        SO   M Fulton Montgomery CC   29:55.7  8:02 
  130   79 Alex Tompkins         SO   M Broome CC              30:02.6  8:04 
  131   80 Brendan Curley        FR   M Elms                   30:05.0  8:05 
  132      Daniel Lee            JR   M Davis College          30:54.8  8:18 
  133   81 Kevin Taylor          SO   M Broome CC              31:17.7  8:24 
  134   82 Jonathan Muller       SR   M Elmira College         31:36.8  8:29 
  135      Colin Maczka          SO   M Hobart                 31:53.6  8:34 
  136   83 Na'im Williams        SO   M Morrisville State      33:47.6  9:04 
  137   84 Jay Pagayon           FR   M Fulton Montgomery CC   33:53.9  9:06 
  138      Anthony Gathings      FR   M Davis College          43:45.3 11:45