New Hartford Cross Country Invitational
          Perry Junior High School, New Hartford, NY    9/15/2018

                            TNT Timing Services
                             www.tnttiming.com

           ********** VARSITY BOYS 5K OVERALL RESULTS **********

================================================================================
PLACE TMPL NAME                YEAR SEX SCHOOL                 TIME   PACE
================================================================================
    1    1 Abel Hagos            12  M McQuaid Jesuit         15:59.7  5:09 
    2    2 Grace Risucci         9   F New Hartford           16:01.9  5:10 
    3    3 Tyler Fauvelle        11  M Adirondack             16:07.1  5:12 
    4    4 Colton Kempney        9   M Beaver River           16:28.9  5:19 
    5    5 Cory Demo             10  M Beaver River           16:48.4  5:25 
    6    6 Josiah Evan           11  M Beaver River           16:52.9  5:27 
    7    7 Dan Washburn          12  M Westhill               16:58.2  5:28 
    8    8 Zach Medicis          11  M CBA Syracuse           17:14.5  5:33 
    9    9 Max Chew              11  M McQuaid Jesuit         17:29.6  5:38 
   10   10 Spencer Dovi          11  M McQuaid Jesuit         17:38.9  5:41 
   11   11 Owen Vincent          11  M South Jefferson        17:41.9  5:42 
   12   12 Riley Nash            11  M CBA Syracuse           17:42.2  5:42 
   13   13 Ryan Martin           11  M McQuaid Jesuit         17:47.5  5:44 
   14   14 Sean Dristle          11  M Jordan-Elbridge        17:50.3  5:45 
   15   15 Jack Jones            8   M New Hartford           17:54.2  5:46 
   16   16 Brayden Campeau       9   M Beaver River           17:57.1  5:47 
   17   17 Henry Trost           11  M McQuaid Jesuit         18:00.4  5:48 
   18   18 Brendan Rewakowski    12  M Westhill               18:02.3  5:49 
   19   19 Jacob Fricano         11  M Westhill               18:05.2  5:50 
   20   20 Brendan Byrne         12  M McQuaid Jesuit         18:19.9  5:55 
   21   21 Alex Waterman         12  M Oriskany               18:20.2  5:55 
   22   22 Conrad Freed          10  M Beaver River           18:24.1  5:56 
   23   23 Hayden Lohmann        11  M Mount Markham          18:26.5  5:57 
   24   24 David Lamore          10  M Whitesboro             18:26.9  5:57 
   25   25 Andrew Wright         10  M Vernon-Verona-Sherri   18:30.2  5:58 
   26   26 Paul Zimmer           12  M Oneonta HS             18:30.5  5:58 
   27   27 Hunter Moore          10  M Beaver River           18:31.1  5:58 
   28   28 Bryce Gunderman       11  M McQuaid Jesuit         18:42.3  6:02 
   29      Jr Klee               11  M McQuaid Jesuit         18:44.8  6:03 
   30   29 Grace Korovaynyk      8   F New Hartford           18:46.0  6:03 
   31   30 Kenny Williams        11  M Jordan-Elbridge        18:46.3  6:03 
   32   31 Derek Quigley         11  M Jordan-Elbridge        18:48.2  6:04 
   33      Josh Nogaret          12  M Unadilla Valley        18:48.8  6:04 
   34   32 Bennett Fair          11  M South Jefferson        18:49.6  6:04 
   35   33 Mike Ferrara          11  M Westhill               18:50.5  6:04 
   36   34 Angelo Carr           10  M Westhill               18:53.4  6:05 
   37   35 Clayton Davis         11  M West Canada Valley     18:54.9  6:06 
   38   36 Robert Musante        12  M Clinton                18:56.3  6:06 
   39   37 Joel Gaffney          11  M CBA Syracuse           18:56.6  6:06 
   40   38 Emily Alt             8   F New Hartford           19:00.4  6:08 
   41   39 Ian Bosque            10  M Whitesboro             19:02.7  6:08 
   42   40 Joseph Guertin        10  M Vernon-Verona-Sherri   19:03.1  6:08 
   43   41 Josh Smoulcey         12  M Oriskany               19:03.6  6:09 
   44   42 Brynn Stetson         10  F New Hartford           19:06.0  6:09 
   45   43 Cody Monnat           12  M Beaver River           19:11.0  6:11 
   46   44 Jacob Roberts         12  M Westhill               19:13.1  6:12 
   47   45 Keaton Vest           11  M Whitesboro             19:17.6  6:13 
   48   46 Brian Allen           9   M Westhill               19:19.2  6:14 
   49   47 Robbie Vandresar      12  M Vernon-Verona-Sherri   19:19.7  6:14 
   50   48 David Sim-Latrell     8   M New Hartford           19:24.9  6:15 
   51   49 Nolan Stone           11  M Central Valley Acade   19:25.7  6:16 
   52   50 Derek Balfe           12  M Oriskany               19:31.8  6:18 
   53   51 Andrew Wieder         11  M Clinton                19:32.4  6:18 
   54   52 Kaitlyn Appler        7   F New Hartford           19:33.1  6:18 
   55   53 Nick Kennedy          12  M Central Valley Acade   19:34.2  6:18 
   56   54 Ryan Fish             11  M Oriskany               19:34.5  6:18 
   57   55 Kain Robinson         10  M Adirondack             19:34.8  6:19 
   58   56 Wesley Clarke         12  M West Canada Valley     19:36.1  6:19 
   59   57 Tanner Brennan        11  M West Canada Valley     19:36.9  6:19 
   60   58 Morrison Powell       10  M Clinton                19:37.1  6:19 
   61   59 Silas Bouchard        10  M West Canada Valley     19:38.4  6:20 
   62   60 Logan Kinney          12  M Jordan-Elbridge        19:39.2  6:20 
   63      Julia Tupaj           10  F New Hartford           19:40.0  6:20 
   64   61 Adam Kantor           12  M CBA Syracuse           19:41.8  6:21 
   65   62 Chris Faherty         10  M Vernon-Verona-Sherri   19:42.1  6:21 
   66   63 Jason Kantor          10  M Vernon-Verona-Sherri   19:42.4  6:21 
   67      Wyatt Becker              M Stockbridge Valley     19:43.2  6:21 
   68   64 Matt Palmer           11  M Vernon-Verona-Sherri   19:45.7  6:22 
   69   65 Kyle Thomas           12  M Notre Dame (Utica)     19:46.8  6:22 
   70   66 Jack Gibson           10  M Central Valley Acade   19:48.9  6:23 
   71      Josiah Miggiani       11  M Westhill               19:54.0  6:25 
   72      Scott MacBain         11  M Westhill               19:55.3  6:25 
   73   67 Korbin Jones          9   M Oneonta HS             19:55.5  6:25 
   74   68 Josh Macera           11  M Oriskany               19:57.4  6:26 
   75   69 Matt Sheldon          12  M Jordan-Elbridge        19:58.4  6:26 
   76      Will Anderson         10  M Bishop Ludden          20:00.4  6:27 
   77   70 Brendan Svitak        10  M Whitesboro             20:01.0  6:27 
   78      Julie French          7   F New Hartford           20:06.2  6:29 
   79   71 Michael McMahon       10  M CBA Syracuse           20:07.3  6:29 
   80   72 Chris Kantor          10  M Vernon-Verona-Sherri   20:08.3  6:29 
   81      Andy Grace            12  M Unadilla Valley        20:09.2  6:30 
   82      Bryan Ardison         11  M Beaver River           20:15.9  6:32 
   83   73 Ethan Kahl            9   M Whitesboro             20:17.9  6:32 
   84   74 Liam Flynn            12  M Oneonta HS             20:20.7  6:33 
   85      Brandon Mulholland    9   M Westhill               20:24.3  6:35 
   86   75 Vincent Destefano     12  M Notre Dame (Utica)     20:30.2  6:36 
   87   76 Zachary Eaker         10  M Central Valley Acade   20:31.2  6:37 
   88   77 Dylan Sorenson        10  M Oneonta HS             20:33.5  6:38 
   89   78 Jacob Smith           12  M West Canada Valley     20:37.9  6:39 
   90   79 Gavin Reid            12  M Oriskany               20:39.1  6:39 
   91   80 Ian McQueeney         10  M Whitesboro             20:39.6  6:39 
   92   81 John Maher            11  M Oriskany               20:43.2  6:41 
   93      Ryan Coleman          10  M Oriskany               20:52.1  6:43 
   94   82 Jazper Polidori       11  M Central Valley Acade   20:53.9  6:44 
   95   83 Gary Grabinski        10  M Notre Dame (Utica)     20:56.4  6:45 
   96      Xander Pelc           9   M Vernon-Verona-Sherri   20:59.7  6:46 
   97   84 Phillip Le                M Thomas R. Proctor      21:01.6  6:47 
   98   85 Nick Otto             12  M Clinton                21:02.6  6:47 
   99   86 Jeremy Brady          8   M Thomas R. Proctor      21:03.7  6:47 
  100   87 Noah Tyler            10  M South Jefferson        21:20.1  6:53 
  101   88 Lee Jewell            10  M Jordan-Elbridge        21:21.1  6:53 
  102   89 Mitch Beigh           11  M Mount Markham          21:24.6  6:54 
  103   90 Logan Valerio         11  M West Canada Valley     21:30.0  6:56 
  104      Keegan Bauer          9   M Vernon-Verona-Sherri   21:31.6  6:56 
  105      Walker Berryment      12  M Edmeston               21:36.1  6:58 
  106      Alex Guinto               M Stockbridge Valley     21:37.4  6:58 
  107   91 Dale Windecker        12  M Central Valley Acade   21:38.4  6:58 
  108   92 Vincent Johns         11  M Notre Dame (Utica)     21:53.1  7:03 
  109   93 Ryan Cardone          11  M Whitesboro             22:03.5  7:06 
  110   94 Eldon Montague        10  M South Jefferson        22:03.9  7:07 
  111   95 Joey Detraglia        9   M Clinton                22:17.1  7:11 
  112   96 Alex Getman           10  M Clinton                22:17.6  7:11 
  113   97 Corbin Melie          10  M Clinton                22:20.7  7:12 
  114   98 Jacob Schoff          12  M Central Valley Acade   22:22.5  7:13 
  115   99 Casey Dibble          11  M West Canada Valley     22:26.6  7:14 
  116      Joe Grimaldi          12  M Poland                 22:30.6  7:15 
  117      Andrew Perry          11  M Central Valley Acade   22:31.5  7:15 
  118  100 William Crews             M Thomas R. Proctor      22:34.3  7:16 
  119  101 Evan Collins          10  M Notre Dame (Utica)     22:38.6  7:18 
  120  102 Kaden James               M Thomas R. Proctor      22:42.6  7:19 
  121  103 Bryar Croniser        11  M Adirondack             22:45.4  7:20 
  122  104 Luke Brach            9   M Adirondack             22:45.8  7:20 
  123  105 Ryan Williams         10  M Adirondack             22:47.6  7:21 
  124  106 Aubrey Campbell           M Thomas R. Proctor      22:49.9  7:21 
  125  107 Jack Crimi            11  M South Jefferson        22:53.7  7:23 
  126      Daniel Humphrey       11  M Whitesboro             23:08.0  7:27 
  127  108 Jed Fanning           11  M South Jefferson        23:13.2  7:29 
  128  109 Daniel Van Meter      11  M Notre Dame (Utica)     23:27.5  7:34 
  129  110 Michael Barusso           M Thomas R. Proctor      23:33.5  7:35 
  130      Arthur Devasto        12  M Clinton                23:40.2  7:38 
  131  111 J. J. Parrilla        11  M Notre Dame (Utica)     23:49.0  7:40 
  132  112 John Hendley          12  M Oneonta HS             23:54.6  7:42 
  133  113 Kaidon Brimmer        10  M South Jefferson        24:01.9  7:45 
  134  114 Michael Zang              M Thomas R. Proctor      24:08.1  7:47 
  135  115 Max Bukovsky          11  M Mount Markham          24:10.7  7:47 
  136      Dominic Clark         10  M Notre Dame (Utica)     24:14.3  7:49 
  137  116 Jake Kulczak          12  M Mount Markham          24:35.2  7:55 
  138      Adam Zamanek              M Thomas R. Proctor      24:56.3  8:02 
  139      Corey Ryan                M Thomas R. Proctor      26:10.5  8:26 
  140      Rudy Bohm             10  M Notre Dame (Utica)     26:42.5  8:36 
  141      Hunter McGivern       10  M West Canada Valley     27:50.6  8:58 
  142      Tanner Sorbera        12  M Edmeston               27:57.0  9:00 
  143  117 Jacob Healt           9   M Adirondack             28:37.4  9:13 
  144      Bobby Page            12  M Edmeston               29:23.1  9:28 
  145      Ruben Gibson          10  M West Canada Valley     29:39.3  9:33 
  146  118 Dylan Gibson          9   M Mount Markham          29:45.5  9:35 
  147      Julio Baker               M Thomas R. Proctor      31:40.8 10:12 
  148      Dom Altamura          12  M Poland                 32:41.7 10:32