NJCAA REGION III CROSS COUNTRY CHAMPIONSHIP
                   PROCTOR PARK, UTICA, NY    10/27/2018

                            TNT Timing Services
                             www.tnttiming.com

                          ***********************
                     ******* MEN Team Results *******
                          ***********************

  1.    44  Hudson Valley CC            (  32:48  2:43:58   3:25)
==========================================
  1      1  Jared Craw           FR   30:39
  2      6  Holden Maynard       SO   32:33
  3      7  James Blaauboer      FR   32:40
  4     14  Joseph Degiorgio     FR   34:02
  5     16  Steven Lindsay       SO   34:04
  6   ( 17) Ryan Moon            SO   34:07
  7   ( 24) Shaun Buerker        SO   35:17

  2.    47  Finger Lakes CC             (  33:14  2:46:10   1:59)
==========================================
  1      3  Will Beckhorn        FR   31:49
  2      9  Jordan Buisch        SO   33:20
  3     10  Dylan Durgan         SO   33:28
  4     12  Austin Cooper        FR   33:45
  5     13  Josh Roman           FR   33:48
  6   ( 34) Jacob Canne          FR   39:00
  7   ( 36) Hjalmer Jacobsen     FR   44:18

  3.    78  Mohawk Valley               (  34:13  2:51:04   6:21)
==========================================
  1      2  Joshua Stuhlman           31:39
  2      8  Anthony Latella           33:03
  3     15  Alex Childres             34:04
  4     21  Salvatore Latella         34:18
  5     32  Jamie Haskell             38:00

  4.    82  Onondaga CC                 (  34:06  2:50:30   3:10)
==========================================
  1      5  Moulid Yerow         FR   32:32
  2     11  Michael Laszlo       FR   33:41
  3     19  Aden Aden            FR   34:11
  4     22  Cade Van Ornam       FR   34:24
  5     25  Yussuf Sirat         SO   35:42
  6   ( 26) Ryan Lovell          FR   36:08
  7   ( 27) Eric Lally           FR   36:36

  5.    93  Herkimer County             (  34:24  2:51:58   4:22)
==========================================
  1      4  Jake Baisley              32:16
  2     18  Lewis Lewis               34:09
  3     20  Ricky Patterson           34:12
  4     23  Zumar Smith               34:43
  5     28  Andrew Yacobucci          36:38
  6   ( 29) Jordan Edmonds            36:57
  7   ( 30) Kennyasha Joseph          37:08

  6.   174  SUNY Broome CC              (  44:03  3:40:15  19:27)
==========================================
  1     31  Jaymie Ticknor            37:43
  2     33  Dominic Pasquale          38:06
  3     35  Joe West                  42:51
  4     37  Luke Dehart               44:25
  5     38  Tyler Dingman             57:10

Incomplete Teams:

SUNY Adirondack            
         John Godfrey SO, Mason Cochran JR, Jevon Baker SO

SUNY Corning CC            
         Krystofer Mosher FR, Collin Merkle FR, Evan Goldrick FR

Cayuga CC                  
         Ngor Nyang SO, Brandon Whitman SO, Damon Litzenberger SO, Robert Ward SO

SUNY Jefferson             
         Noah Newton FR